
Natalie Silver Black Medium Dial Magnetic Strap Women's Watch
There something magical about the color black that adds quite a mystery to your aura. Our Natalie Black Mesh Strap watch is designed on similar lines. This watch features a 32mm case with shiny silver markers that adds charm to the overall look of the watch. This watch will be your go-to for the days your thinking all black! Add this watch to your everyday looks and be ready to conquer the world one day at a time.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Black |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Clasp Style | Magnetic Closure |
| Dial Diameter | 32mm |
| Dial Color | Black |
| Dial Shape | Round |
| Dial Material | Stainless Steel & Glass |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year Warranty on Watch Machine |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Avoid Rough Usage |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Original: $9.95
-70%$9.95
$2.98More Images






Natalie Silver Black Medium Dial Magnetic Strap Women's Watch
There something magical about the color black that adds quite a mystery to your aura. Our Natalie Black Mesh Strap watch is designed on similar lines. This watch features a 32mm case with shiny silver markers that adds charm to the overall look of the watch. This watch will be your go-to for the days your thinking all black! Add this watch to your everyday looks and be ready to conquer the world one day at a time.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Black |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Clasp Style | Magnetic Closure |
| Dial Diameter | 32mm |
| Dial Color | Black |
| Dial Shape | Round |
| Dial Material | Stainless Steel & Glass |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year Warranty on Watch Machine |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Avoid Rough Usage |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
There something magical about the color black that adds quite a mystery to your aura. Our Natalie Black Mesh Strap watch is designed on similar lines. This watch features a 32mm case with shiny silver markers that adds charm to the overall look of the watch. This watch will be your go-to for the days your thinking all black! Add this watch to your everyday looks and be ready to conquer the world one day at a time.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Black |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Clasp Style | Magnetic Closure |
| Dial Diameter | 32mm |
| Dial Color | Black |
| Dial Shape | Round |
| Dial Material | Stainless Steel & Glass |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year Warranty on Watch Machine |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Avoid Rough Usage |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























