
Nami Black Medium Dial Rose Gold Chain Wrap Around Strap Women's Watch
Timeless? Check. Stylish? Check. Comfortable? Double-check. This black dial with rose gold accents and a wrap-around strap is the watch that takes you from work to weekend in style.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rose Gold |
| Strap Material | Metallic Chain Wrap |
| Clasp Style |
Jewellery Clasp |
| Dial Diameter | 32 mm |
| Dial Color | Black |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Original: $12.87
-70%$12.87
$3.86More Images







Nami Black Medium Dial Rose Gold Chain Wrap Around Strap Women's Watch
Timeless? Check. Stylish? Check. Comfortable? Double-check. This black dial with rose gold accents and a wrap-around strap is the watch that takes you from work to weekend in style.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rose Gold |
| Strap Material | Metallic Chain Wrap |
| Clasp Style |
Jewellery Clasp |
| Dial Diameter | 32 mm |
| Dial Color | Black |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Timeless? Check. Stylish? Check. Comfortable? Double-check. This black dial with rose gold accents and a wrap-around strap is the watch that takes you from work to weekend in style.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rose Gold |
| Strap Material | Metallic Chain Wrap |
| Clasp Style |
Jewellery Clasp |
| Dial Diameter | 32 mm |
| Dial Color | Black |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























