✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Mystic Pearls Jewelry Set
All the pearly pieces that will charm you! This set features a statement necklace paired with a ring and a bracelet with pearls. Style this up with your monochrome outfits for a fab look!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Pearl Drop Dainty Gold Layered Necklace |
| Product 2 | Lively Pearl and Gold Set of 4 Bracelets |
| Product 3 | Pearly Gold Earrings |
| Color | White & Gold |
| Material | Metal Alloy + Faux Pearls |
| Necklace Length | Drop Length-24cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Length: 4Cm, Width: 1Cm |
| Closure | Earring- Post Back With Stopper, Bracelet- Lobster Clasp & Open Cuff |
| Package Content | 1Necklace + Set of 4 Bracelets + 1Earring |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$6.70
Mystic Pearls Jewelry Set—
$6.70
More Images





Mystic Pearls Jewelry Set
All the pearly pieces that will charm you! This set features a statement necklace paired with a ring and a bracelet with pearls. Style this up with your monochrome outfits for a fab look!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Pearl Drop Dainty Gold Layered Necklace |
| Product 2 | Lively Pearl and Gold Set of 4 Bracelets |
| Product 3 | Pearly Gold Earrings |
| Color | White & Gold |
| Material | Metal Alloy + Faux Pearls |
| Necklace Length | Drop Length-24cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Length: 4Cm, Width: 1Cm |
| Closure | Earring- Post Back With Stopper, Bracelet- Lobster Clasp & Open Cuff |
| Package Content | 1Necklace + Set of 4 Bracelets + 1Earring |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
All the pearly pieces that will charm you! This set features a statement necklace paired with a ring and a bracelet with pearls. Style this up with your monochrome outfits for a fab look!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Pearl Drop Dainty Gold Layered Necklace |
| Product 2 | Lively Pearl and Gold Set of 4 Bracelets |
| Product 3 | Pearly Gold Earrings |
| Color | White & Gold |
| Material | Metal Alloy + Faux Pearls |
| Necklace Length | Drop Length-24cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Length: 4Cm, Width: 1Cm |
| Closure | Earring- Post Back With Stopper, Bracelet- Lobster Clasp & Open Cuff |
| Package Content | 1Necklace + Set of 4 Bracelets + 1Earring |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























