✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Morroco Jewelry Set
This set will give you all the reasons to dress up this season! It features a roman layered necklace paired with big bold hoops and a mantra band to complete the look. these pieces are perfect for your party looks!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Retro Gold Chain Hoops |
| Product 2 | ROMAN MULTI PENDANT LAYERED NECKLACE |
| Product 3 | Be Your Own Kind Of Beautiful Rose Gold Mantra Band |
| Color |
Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Length | Drop Length-24cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Length: 5Cm, Width: 5Cm |
| Closure | Earring-Lever Back, Bracelet- Open Cuff |
| Package Content | 1EARRING + 1NECKLACE + 1BRACELET |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$11.46
Morroco Jewelry Set—
$11.46
More Images






Morroco Jewelry Set
This set will give you all the reasons to dress up this season! It features a roman layered necklace paired with big bold hoops and a mantra band to complete the look. these pieces are perfect for your party looks!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Retro Gold Chain Hoops |
| Product 2 | ROMAN MULTI PENDANT LAYERED NECKLACE |
| Product 3 | Be Your Own Kind Of Beautiful Rose Gold Mantra Band |
| Color |
Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Length | Drop Length-24cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Length: 5Cm, Width: 5Cm |
| Closure | Earring-Lever Back, Bracelet- Open Cuff |
| Package Content | 1EARRING + 1NECKLACE + 1BRACELET |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This set will give you all the reasons to dress up this season! It features a roman layered necklace paired with big bold hoops and a mantra band to complete the look. these pieces are perfect for your party looks!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Retro Gold Chain Hoops |
| Product 2 | ROMAN MULTI PENDANT LAYERED NECKLACE |
| Product 3 | Be Your Own Kind Of Beautiful Rose Gold Mantra Band |
| Color |
Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Length | Drop Length-24cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Length: 5Cm, Width: 5Cm |
| Closure | Earring-Lever Back, Bracelet- Open Cuff |
| Package Content | 1EARRING + 1NECKLACE + 1BRACELET |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























