✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Minimal Dot Silver Bracelet
Simple, structural, eye catching...these basic metal braceletsåÊare stylish and classy! We love this minimal design that can be paired with almost anything.åÊ
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | SILVER |
| Material | PLATED METAL |
| Closure | OPEN CUFF |
| Measurements | DIAMETER 6 cm |
| Package Content | 1 BRACELET |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE.åÊAVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$2.37
Minimal Dot Silver Bracelet—
$2.37
More Images




Minimal Dot Silver Bracelet
Simple, structural, eye catching...these basic metal braceletsåÊare stylish and classy! We love this minimal design that can be paired with almost anything.åÊ
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | SILVER |
| Material | PLATED METAL |
| Closure | OPEN CUFF |
| Measurements | DIAMETER 6 cm |
| Package Content | 1 BRACELET |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE.åÊAVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Simple, structural, eye catching...these basic metal braceletsåÊare stylish and classy! We love this minimal design that can be paired with almost anything.åÊ
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | SILVER |
| Material | PLATED METAL |
| Closure | OPEN CUFF |
| Measurements | DIAMETER 6 cm |
| Package Content | 1 BRACELET |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE.åÊAVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























