✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Minimal Dot Rosegold Bracelet
Simple, structural, eye catching...these basic metal bracelets are stylish and classy! We love this minimal design that can be paired with almost anything.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | ROSEGOLD |
| Material | PLATED METAL |
| Closure | OPEN CUFF |
| Measurements | DIAMETER 6 cm |
| Package Content | 1 BRACELET |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE. AVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$2.59
Minimal Dot Rosegold Bracelet—
$2.59
More Images




Minimal Dot Rosegold Bracelet
Simple, structural, eye catching...these basic metal bracelets are stylish and classy! We love this minimal design that can be paired with almost anything.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | ROSEGOLD |
| Material | PLATED METAL |
| Closure | OPEN CUFF |
| Measurements | DIAMETER 6 cm |
| Package Content | 1 BRACELET |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE. AVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Simple, structural, eye catching...these basic metal bracelets are stylish and classy! We love this minimal design that can be paired with almost anything.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | ROSEGOLD |
| Material | PLATED METAL |
| Closure | OPEN CUFF |
| Measurements | DIAMETER 6 cm |
| Package Content | 1 BRACELET |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE. AVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























