✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Melinoe hairpin
Inspired by the enchanting beauty of dewdrops, this hairpin will sprinkle a touch of magic onto your hair. Opt for a half-up, half-down hairstyle to showcase its dazzling effect.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Pearl and Gold |
| Material | PLATED METAL |
| Closure | Comb Pin |
| Measurements | Length: 15cm |
| Package Content | 1 HAIR CLIP |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE. AVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$1.17
Original: $3.89
-70%Melinoe hairpin—
$3.89
$1.17More Images




Melinoe hairpin
Inspired by the enchanting beauty of dewdrops, this hairpin will sprinkle a touch of magic onto your hair. Opt for a half-up, half-down hairstyle to showcase its dazzling effect.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Pearl and Gold |
| Material | PLATED METAL |
| Closure | Comb Pin |
| Measurements | Length: 15cm |
| Package Content | 1 HAIR CLIP |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE. AVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Inspired by the enchanting beauty of dewdrops, this hairpin will sprinkle a touch of magic onto your hair. Opt for a half-up, half-down hairstyle to showcase its dazzling effect.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Pearl and Gold |
| Material | PLATED METAL |
| Closure | Comb Pin |
| Measurements | Length: 15cm |
| Package Content | 1 HAIR CLIP |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE. AVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























