
Maud Pearl Earring
This pair is a must have addition to any look. Over all curated in metal allow with a quirky touch of polished pearl danglers these are fun add-ons to your sleek ensembles.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Gold & White |
| Material | Metal Alloy + Rhinestones |
| Closure | Post Back with Metal Stopper |
| Measurements | Length: 8.5cm, Breadth: 1.5cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
More Images




Maud Pearl Earring
This pair is a must have addition to any look. Over all curated in metal allow with a quirky touch of polished pearl danglers these are fun add-ons to your sleek ensembles.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Gold & White |
| Material | Metal Alloy + Rhinestones |
| Closure | Post Back with Metal Stopper |
| Measurements | Length: 8.5cm, Breadth: 1.5cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pair is a must have addition to any look. Over all curated in metal allow with a quirky touch of polished pearl danglers these are fun add-ons to your sleek ensembles.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Gold & White |
| Material | Metal Alloy + Rhinestones |
| Closure | Post Back with Metal Stopper |
| Measurements | Length: 8.5cm, Breadth: 1.5cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























