
Madonna Silver Medium Rhinestone Dial Linked Chain Strap Women's Watch
Sleek, chic, and ready to slay. The Madonna Silver Watch is your go-to for everyday glam, with a metallic strap that shines as bright as you do. Whether it’s a coffee run or a party, this one’s got your wrist covered.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Alloy |
| Clasp Style | Deployment Clasp |
| Dial Diameter | 34.5 mm |
| Dial Color | Silver Sunaray |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
More Images







Madonna Silver Medium Rhinestone Dial Linked Chain Strap Women's Watch
Sleek, chic, and ready to slay. The Madonna Silver Watch is your go-to for everyday glam, with a metallic strap that shines as bright as you do. Whether it’s a coffee run or a party, this one’s got your wrist covered.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Alloy |
| Clasp Style | Deployment Clasp |
| Dial Diameter | 34.5 mm |
| Dial Color | Silver Sunaray |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Sleek, chic, and ready to slay. The Madonna Silver Watch is your go-to for everyday glam, with a metallic strap that shines as bright as you do. Whether it’s a coffee run or a party, this one’s got your wrist covered.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Alloy |
| Clasp Style | Deployment Clasp |
| Dial Diameter | 34.5 mm |
| Dial Color | Silver Sunaray |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























