
Lyril Silver Ring
It doesn't get more gorgeous than the glistening, lyril silver ring. Two chic rings one with a simple and another with a crossover silhouette are paired together for a ring that's a bit classic and a lot of wow.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | SILVER |
| Material | METAL ALLOY + RHINESTONES |
| Plating | 18K SILVER PLATING |
| Closure | ADJUSTABLE |
| Measurements | FREE SIZE |
| Package Content | 1 RING |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE. AVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Original: $3.45
-70%$3.45
$1.03More Images




Lyril Silver Ring
It doesn't get more gorgeous than the glistening, lyril silver ring. Two chic rings one with a simple and another with a crossover silhouette are paired together for a ring that's a bit classic and a lot of wow.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | SILVER |
| Material | METAL ALLOY + RHINESTONES |
| Plating | 18K SILVER PLATING |
| Closure | ADJUSTABLE |
| Measurements | FREE SIZE |
| Package Content | 1 RING |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE. AVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
It doesn't get more gorgeous than the glistening, lyril silver ring. Two chic rings one with a simple and another with a crossover silhouette are paired together for a ring that's a bit classic and a lot of wow.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | SILVER |
| Material | METAL ALLOY + RHINESTONES |
| Plating | 18K SILVER PLATING |
| Closure | ADJUSTABLE |
| Measurements | FREE SIZE |
| Package Content | 1 RING |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE. AVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























