✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Lassie Braided Baby Blue Hair Band
Simple, chic and braided in structure, the lassie hairband in flawless fabric is the ideal hair accessory for your go to everyday looks from your denims to your dresses.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Blue |
| Material | Fabric |
| Closure | Open Closure |
| Measurements | Length: 15cm, Breadth: 12cm |
| Package Content | 1 Hairband |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$0.71
Original: $2.37
-70%Lassie Braided Baby Blue Hair Band—
$2.37
$0.71More Images




Lassie Braided Baby Blue Hair Band
Simple, chic and braided in structure, the lassie hairband in flawless fabric is the ideal hair accessory for your go to everyday looks from your denims to your dresses.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Blue |
| Material | Fabric |
| Closure | Open Closure |
| Measurements | Length: 15cm, Breadth: 12cm |
| Package Content | 1 Hairband |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Simple, chic and braided in structure, the lassie hairband in flawless fabric is the ideal hair accessory for your go to everyday looks from your denims to your dresses.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Blue |
| Material | Fabric |
| Closure | Open Closure |
| Measurements | Length: 15cm, Breadth: 12cm |
| Package Content | 1 Hairband |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























