
La Peregrina Jewellery Set
A dollop of Charm! Our La Peregrina Jewellery Set features our favorite pearl choker necklace, gravel pearl earrings, and a shiny silver bracelet cuff with rhinestones to complete the look. Each of these pieces is versatile and complements each other to give a stunning look! Wear these pieces together or separately and they will surely shine for you.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Gracia silver earrings |
| Product 2 | Pearl Bar Silver Choker |
| Product 3 | Joker & Witch Thames Silver Bracelet |
| Color | Silver & White |
| Material | Rhinestones + Metal Alloy |
| Necklace Closure | Lobster Clasp |
| Necklace Length | DROP LENGTH 22 CM |
| Measurement | Bracelet- Diameter 6cm, Earring-ξLENGTH 1.5 CM |
| Closure | Bracelet- Open Cuff, Earring-ξPOST BACK WITH STOPPER |
| Package Content | 1 Bracelet, 1 Earring, 1 Necklace |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions |
Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
More Images






La Peregrina Jewellery Set
A dollop of Charm! Our La Peregrina Jewellery Set features our favorite pearl choker necklace, gravel pearl earrings, and a shiny silver bracelet cuff with rhinestones to complete the look. Each of these pieces is versatile and complements each other to give a stunning look! Wear these pieces together or separately and they will surely shine for you.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Gracia silver earrings |
| Product 2 | Pearl Bar Silver Choker |
| Product 3 | Joker & Witch Thames Silver Bracelet |
| Color | Silver & White |
| Material | Rhinestones + Metal Alloy |
| Necklace Closure | Lobster Clasp |
| Necklace Length | DROP LENGTH 22 CM |
| Measurement | Bracelet- Diameter 6cm, Earring-ξLENGTH 1.5 CM |
| Closure | Bracelet- Open Cuff, Earring-ξPOST BACK WITH STOPPER |
| Package Content | 1 Bracelet, 1 Earring, 1 Necklace |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions |
Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A dollop of Charm! Our La Peregrina Jewellery Set features our favorite pearl choker necklace, gravel pearl earrings, and a shiny silver bracelet cuff with rhinestones to complete the look. Each of these pieces is versatile and complements each other to give a stunning look! Wear these pieces together or separately and they will surely shine for you.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Gracia silver earrings |
| Product 2 | Pearl Bar Silver Choker |
| Product 3 | Joker & Witch Thames Silver Bracelet |
| Color | Silver & White |
| Material | Rhinestones + Metal Alloy |
| Necklace Closure | Lobster Clasp |
| Necklace Length | DROP LENGTH 22 CM |
| Measurement | Bracelet- Diameter 6cm, Earring-ξLENGTH 1.5 CM |
| Closure | Bracelet- Open Cuff, Earring-ξPOST BACK WITH STOPPER |
| Package Content | 1 Bracelet, 1 Earring, 1 Necklace |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions |
Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























