
Kendall White & Pink Cat Eye Sunglasses
#OOTD Tip: Complete the look with a stunning statement necklace.
| SPECIFICATIONS | |
| Lens Colour | Pink |
| Lens Type | Regular |
| Frame Colour | White |
| Frame Type | Plastic Frame |
| Frame Dimensions | L-14 cm, B-14 cm, H-5cm |
| Nose Bridge |
High Bridge With Fixed Nose Holders |
| Suits Face Shape | Square, Oval, Round |
| Gender | Women |
| Packaging |
Comes In A Protective Case |
| Care Instructions | REMOVE DUST & GRIM BY GENTLY WIPING THE LENS WITH THE CLOTH PROVIDED. ALWAYS STORE SUNGLASSES INSIDE THE HARD CASE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Original: $2.37
-70%$2.37
$0.71More Images








Kendall White & Pink Cat Eye Sunglasses
#OOTD Tip: Complete the look with a stunning statement necklace.
| SPECIFICATIONS | |
| Lens Colour | Pink |
| Lens Type | Regular |
| Frame Colour | White |
| Frame Type | Plastic Frame |
| Frame Dimensions | L-14 cm, B-14 cm, H-5cm |
| Nose Bridge |
High Bridge With Fixed Nose Holders |
| Suits Face Shape | Square, Oval, Round |
| Gender | Women |
| Packaging |
Comes In A Protective Case |
| Care Instructions | REMOVE DUST & GRIM BY GENTLY WIPING THE LENS WITH THE CLOTH PROVIDED. ALWAYS STORE SUNGLASSES INSIDE THE HARD CASE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
#OOTD Tip: Complete the look with a stunning statement necklace.
| SPECIFICATIONS | |
| Lens Colour | Pink |
| Lens Type | Regular |
| Frame Colour | White |
| Frame Type | Plastic Frame |
| Frame Dimensions | L-14 cm, B-14 cm, H-5cm |
| Nose Bridge |
High Bridge With Fixed Nose Holders |
| Suits Face Shape | Square, Oval, Round |
| Gender | Women |
| Packaging |
Comes In A Protective Case |
| Care Instructions | REMOVE DUST & GRIM BY GENTLY WIPING THE LENS WITH THE CLOTH PROVIDED. ALWAYS STORE SUNGLASSES INSIDE THE HARD CASE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























