
Kathy Rose Gold Medium Dial Mesh Strap Women's Watch
Ready to shine all night long? This party-ready watch has the glitz and glam you need to stand out in the crowd. It's time to light up the night.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rose Gold |
| Strap Material | Steel Mesh Band |
| Clasp Style | Deployment |
| Dial Diameter | 36.5 mm |
| Dial Color | Glitter Rose Gold |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Original: $11.68
-70%$11.68
$3.50More Images







Kathy Rose Gold Medium Dial Mesh Strap Women's Watch
Ready to shine all night long? This party-ready watch has the glitz and glam you need to stand out in the crowd. It's time to light up the night.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rose Gold |
| Strap Material | Steel Mesh Band |
| Clasp Style | Deployment |
| Dial Diameter | 36.5 mm |
| Dial Color | Glitter Rose Gold |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ready to shine all night long? This party-ready watch has the glitz and glam you need to stand out in the crowd. It's time to light up the night.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rose Gold |
| Strap Material | Steel Mesh Band |
| Clasp Style | Deployment |
| Dial Diameter | 36.5 mm |
| Dial Color | Glitter Rose Gold |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























