
Imperial Jewellery Set
Sparkle as you walk! This set spells nothing but class! Specially handpicked, this set consists of lightweight jewelry pieces that feature a minimal heart necklace paired with pearl drop earrings, a rosegold ring, and a knot bracelet that define an understated elegance. This set will give you all the pretty vibes this season and an absolute must-have!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Pearly Gold Earrings |
| Product 2 | Joker & Witch Liel rose gold ring |
| Product 3 | Elegant heart charm rose gold necklace |
| Product 4 | Rosegold Knot Bracelet |
| Color | gold & Rose Gold |
| Material | Rhinestones + Metal Alloy |
| Necklace Closure | Lobster Clasp |
| Necklace Length | DROP LENGTH 22 CM |
| Measurement | Bracelet- Diameter 6cm, Earring-ξLENGTH 4 CM |
| Closure | Bracelet- Open Cuff, Earring-ξPOST BACK WITH STOPPER |
| Package Content | 1 Bracelet, 1 Earring, 1 Necklace, 1 Ring |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions |
Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net Quantity | 4N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
More Images







Imperial Jewellery Set
Sparkle as you walk! This set spells nothing but class! Specially handpicked, this set consists of lightweight jewelry pieces that feature a minimal heart necklace paired with pearl drop earrings, a rosegold ring, and a knot bracelet that define an understated elegance. This set will give you all the pretty vibes this season and an absolute must-have!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Pearly Gold Earrings |
| Product 2 | Joker & Witch Liel rose gold ring |
| Product 3 | Elegant heart charm rose gold necklace |
| Product 4 | Rosegold Knot Bracelet |
| Color | gold & Rose Gold |
| Material | Rhinestones + Metal Alloy |
| Necklace Closure | Lobster Clasp |
| Necklace Length | DROP LENGTH 22 CM |
| Measurement | Bracelet- Diameter 6cm, Earring-ξLENGTH 4 CM |
| Closure | Bracelet- Open Cuff, Earring-ξPOST BACK WITH STOPPER |
| Package Content | 1 Bracelet, 1 Earring, 1 Necklace, 1 Ring |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions |
Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net Quantity | 4N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Sparkle as you walk! This set spells nothing but class! Specially handpicked, this set consists of lightweight jewelry pieces that feature a minimal heart necklace paired with pearl drop earrings, a rosegold ring, and a knot bracelet that define an understated elegance. This set will give you all the pretty vibes this season and an absolute must-have!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Pearly Gold Earrings |
| Product 2 | Joker & Witch Liel rose gold ring |
| Product 3 | Elegant heart charm rose gold necklace |
| Product 4 | Rosegold Knot Bracelet |
| Color | gold & Rose Gold |
| Material | Rhinestones + Metal Alloy |
| Necklace Closure | Lobster Clasp |
| Necklace Length | DROP LENGTH 22 CM |
| Measurement | Bracelet- Diameter 6cm, Earring-ξLENGTH 4 CM |
| Closure | Bracelet- Open Cuff, Earring-ξPOST BACK WITH STOPPER |
| Package Content | 1 Bracelet, 1 Earring, 1 Necklace, 1 Ring |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions |
Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net Quantity | 4N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























