✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Heart Of Silver Watch Charm
Our Heart of Silver Watch Charm is ideal for those who enjoy adding hearts charms to their watches. This charm will add a fun element to your watches, making them an excellent addition to your charm collection. Wear your watch charm with a floral dress or denims to complete your looks.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Silver+ White |
| Material | Mixed Metal + Rhinestone (Immitation Plating) |
| Closure | Lobster Clasp |
| Measurements | Length: 2.3cm, Breadth: 1cm |
| Package Content | 1 Watch Charm (Watch Not Included) |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$0.71
Original: $2.37
-70%Heart Of Silver Watch Charm—
$2.37
$0.71More Images




Heart Of Silver Watch Charm
Our Heart of Silver Watch Charm is ideal for those who enjoy adding hearts charms to their watches. This charm will add a fun element to your watches, making them an excellent addition to your charm collection. Wear your watch charm with a floral dress or denims to complete your looks.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Silver+ White |
| Material | Mixed Metal + Rhinestone (Immitation Plating) |
| Closure | Lobster Clasp |
| Measurements | Length: 2.3cm, Breadth: 1cm |
| Package Content | 1 Watch Charm (Watch Not Included) |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Our Heart of Silver Watch Charm is ideal for those who enjoy adding hearts charms to their watches. This charm will add a fun element to your watches, making them an excellent addition to your charm collection. Wear your watch charm with a floral dress or denims to complete your looks.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Silver+ White |
| Material | Mixed Metal + Rhinestone (Immitation Plating) |
| Closure | Lobster Clasp |
| Measurements | Length: 2.3cm, Breadth: 1cm |
| Package Content | 1 Watch Charm (Watch Not Included) |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























