✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Hannah Black Medium Marble Dial Grey PU Strap Women's Watch
A keen eye for line, shape and color. Minimalist design in our signature shades. A one-of-a-kind black marble face in a slimline rose gold case. Designed as tribute to your uniqueness. We think it makes the most striking contrast against the cool marble-printed face, made all the more impact on a 36mm Big dial. With a soft and versatile Grey PU leather strap (could we have picked a more perfect shade to accompany? An essential wear for every day of the week!
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | GREY |
| Strap Material | PU |
| Clasp Style | Standard strap with buckle |
| Dial Diameter | DIAL DIAMETER -36 mm STRAP WIDTH- 20 mm |
| Dial Color | Black |
| Dial Shape | Round |
| Dial Material | STAINLESS STEEL |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 YEAR ON WATCH MACHINE |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$9.40
Hannah Black Medium Marble Dial Grey PU Strap Women's Watch—
$9.40
More Images






Hannah Black Medium Marble Dial Grey PU Strap Women's Watch
A keen eye for line, shape and color. Minimalist design in our signature shades. A one-of-a-kind black marble face in a slimline rose gold case. Designed as tribute to your uniqueness. We think it makes the most striking contrast against the cool marble-printed face, made all the more impact on a 36mm Big dial. With a soft and versatile Grey PU leather strap (could we have picked a more perfect shade to accompany? An essential wear for every day of the week!
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | GREY |
| Strap Material | PU |
| Clasp Style | Standard strap with buckle |
| Dial Diameter | DIAL DIAMETER -36 mm STRAP WIDTH- 20 mm |
| Dial Color | Black |
| Dial Shape | Round |
| Dial Material | STAINLESS STEEL |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 YEAR ON WATCH MACHINE |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A keen eye for line, shape and color. Minimalist design in our signature shades. A one-of-a-kind black marble face in a slimline rose gold case. Designed as tribute to your uniqueness. We think it makes the most striking contrast against the cool marble-printed face, made all the more impact on a 36mm Big dial. With a soft and versatile Grey PU leather strap (could we have picked a more perfect shade to accompany? An essential wear for every day of the week!
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | GREY |
| Strap Material | PU |
| Clasp Style | Standard strap with buckle |
| Dial Diameter | DIAL DIAMETER -36 mm STRAP WIDTH- 20 mm |
| Dial Color | Black |
| Dial Shape | Round |
| Dial Material | STAINLESS STEEL |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 YEAR ON WATCH MACHINE |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























