
Halo Black Sunray Large Rhinestone Dial Black PU Strap Women's Watch
Our Halo watch is a stylish blend of shimmer and edge, made for women who like their accessories modern yet refined.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Black |
| Strap Material | PU |
| Clasp Style | Buckle Closure |
| Dial Diameter | 38 mm |
| Dial Color | Black Sunray |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Original: $11.89
-70%$11.89
$3.57More Images







Halo Black Sunray Large Rhinestone Dial Black PU Strap Women's Watch
Our Halo watch is a stylish blend of shimmer and edge, made for women who like their accessories modern yet refined.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Black |
| Strap Material | PU |
| Clasp Style | Buckle Closure |
| Dial Diameter | 38 mm |
| Dial Color | Black Sunray |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Our Halo watch is a stylish blend of shimmer and edge, made for women who like their accessories modern yet refined.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Black |
| Strap Material | PU |
| Clasp Style | Buckle Closure |
| Dial Diameter | 38 mm |
| Dial Color | Black Sunray |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























