✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Golden Oxford Jewelry Set
All Gold & All Bold! This set features bold statement pieces that will accentuate your outfits in an instant. A perfect mix of accessories that will add high style quotient to your look!.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Donna Chain Link Gold Layered Necklace |
| Product 2 | Classic Bold Gold Hoops |
| Product 3 | Hexagon Gold Bracelet |
| Color |
Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Length | Drop Length-20cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Diameter-5cm, Bracelet- Diameter-6cm |
| Closure | Earring- Lever Back, Bracelet- Open cuff |
| Package Content | 1 Necklace + 1 Earring + 1 Bracelet |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$1.98
Original: $6.59
-70%Golden Oxford Jewelry Set—
$6.59
$1.98More Images





Golden Oxford Jewelry Set
All Gold & All Bold! This set features bold statement pieces that will accentuate your outfits in an instant. A perfect mix of accessories that will add high style quotient to your look!.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Donna Chain Link Gold Layered Necklace |
| Product 2 | Classic Bold Gold Hoops |
| Product 3 | Hexagon Gold Bracelet |
| Color |
Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Length | Drop Length-20cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Diameter-5cm, Bracelet- Diameter-6cm |
| Closure | Earring- Lever Back, Bracelet- Open cuff |
| Package Content | 1 Necklace + 1 Earring + 1 Bracelet |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
All Gold & All Bold! This set features bold statement pieces that will accentuate your outfits in an instant. A perfect mix of accessories that will add high style quotient to your look!.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Donna Chain Link Gold Layered Necklace |
| Product 2 | Classic Bold Gold Hoops |
| Product 3 | Hexagon Gold Bracelet |
| Color |
Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Length | Drop Length-20cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Diameter-5cm, Bracelet- Diameter-6cm |
| Closure | Earring- Lever Back, Bracelet- Open cuff |
| Package Content | 1 Necklace + 1 Earring + 1 Bracelet |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























