
Glitz & Glam Jewelry Set
It can't get better than this! Our Glitz & Glam Jewelry Set features a layered necklace paired with bold hoops and a shiny bracelet cuff to complete the look. This set will complement your outfits effortlessly!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Saturday Night Gold Hoops |
| Product 2 | Gem Shaped Gold Open Cuff |
| Product 3 | Lagos Layered Gold Necklace |
| Color | Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Length | Drop Length- 35cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Length: 5cm, Breadth: 5cm |
| Closure | Bracelet- Open Cuff, Earrings- Push Back with Stopper |
| Package Content | 1EARRING + 1BRACELET + 1Necklace |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Original: $6.81
-70%$6.81
$2.04More Images




Glitz & Glam Jewelry Set
It can't get better than this! Our Glitz & Glam Jewelry Set features a layered necklace paired with bold hoops and a shiny bracelet cuff to complete the look. This set will complement your outfits effortlessly!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Saturday Night Gold Hoops |
| Product 2 | Gem Shaped Gold Open Cuff |
| Product 3 | Lagos Layered Gold Necklace |
| Color | Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Length | Drop Length- 35cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Length: 5cm, Breadth: 5cm |
| Closure | Bracelet- Open Cuff, Earrings- Push Back with Stopper |
| Package Content | 1EARRING + 1BRACELET + 1Necklace |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
It can't get better than this! Our Glitz & Glam Jewelry Set features a layered necklace paired with bold hoops and a shiny bracelet cuff to complete the look. This set will complement your outfits effortlessly!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Saturday Night Gold Hoops |
| Product 2 | Gem Shaped Gold Open Cuff |
| Product 3 | Lagos Layered Gold Necklace |
| Color | Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Length | Drop Length- 35cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Length: 5cm, Breadth: 5cm |
| Closure | Bracelet- Open Cuff, Earrings- Push Back with Stopper |
| Package Content | 1EARRING + 1BRACELET + 1Necklace |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























