
Glint Grace Jewellery Set
Finding beauty in simple things like our Glint Grace Jewelry Set. It features a minimal rosegold rhinestone necklace paired with a dainty ring and a shiny rosegold mantra band. For the days you want to slip into something simple yet dressy, this set will be your go-to!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Leave A Little Sparkle Wherever You Go Rose Gold Mantra Band |
| Product 2 | Joker & Witch Buckey rosegold ring |
| Product 3 | Elegant rhinestone charm rose gold necklace |
| Color | Rose Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Closure | Lobster Clasp |
| Necklace Length | DROP LENGTH 22 cm |
| Measurement | Bracelet- Length 6cm |
| Closure | Bracelet- Open Cuff |
| Package Content | 1 Necklace, 1 Bracelet, 1 Ring |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions |
Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
More Images






Glint Grace Jewellery Set
Finding beauty in simple things like our Glint Grace Jewelry Set. It features a minimal rosegold rhinestone necklace paired with a dainty ring and a shiny rosegold mantra band. For the days you want to slip into something simple yet dressy, this set will be your go-to!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Leave A Little Sparkle Wherever You Go Rose Gold Mantra Band |
| Product 2 | Joker & Witch Buckey rosegold ring |
| Product 3 | Elegant rhinestone charm rose gold necklace |
| Color | Rose Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Closure | Lobster Clasp |
| Necklace Length | DROP LENGTH 22 cm |
| Measurement | Bracelet- Length 6cm |
| Closure | Bracelet- Open Cuff |
| Package Content | 1 Necklace, 1 Bracelet, 1 Ring |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions |
Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Finding beauty in simple things like our Glint Grace Jewelry Set. It features a minimal rosegold rhinestone necklace paired with a dainty ring and a shiny rosegold mantra band. For the days you want to slip into something simple yet dressy, this set will be your go-to!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Leave A Little Sparkle Wherever You Go Rose Gold Mantra Band |
| Product 2 | Joker & Witch Buckey rosegold ring |
| Product 3 | Elegant rhinestone charm rose gold necklace |
| Color | Rose Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Closure | Lobster Clasp |
| Necklace Length | DROP LENGTH 22 cm |
| Measurement | Bracelet- Length 6cm |
| Closure | Bracelet- Open Cuff |
| Package Content | 1 Necklace, 1 Bracelet, 1 Ring |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions |
Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























