
Giselle Brown Medium Rhinestone Dial PU Strap Women's Watch
Say hello to effortless elegance with the Giselle Grace! Featuring a chic brown PU strap and shimmering rhinestone accents, this watch is the perfect mix of glam and versatility. From brunches to boardrooms, it’s your new go-to wrist candy!
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Brown & Rosegold |
| Strap Material | PU Leather strap |
| Clasp Style | Tang Buckle Clasp |
| Dial Diameter | 34 mm |
| Dial Color | Brown Sunray |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOG (with non-functional chronograph) |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Original: $11.03
-70%$11.03
$3.31More Images







Giselle Brown Medium Rhinestone Dial PU Strap Women's Watch
Say hello to effortless elegance with the Giselle Grace! Featuring a chic brown PU strap and shimmering rhinestone accents, this watch is the perfect mix of glam and versatility. From brunches to boardrooms, it’s your new go-to wrist candy!
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Brown & Rosegold |
| Strap Material | PU Leather strap |
| Clasp Style | Tang Buckle Clasp |
| Dial Diameter | 34 mm |
| Dial Color | Brown Sunray |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOG (with non-functional chronograph) |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Say hello to effortless elegance with the Giselle Grace! Featuring a chic brown PU strap and shimmering rhinestone accents, this watch is the perfect mix of glam and versatility. From brunches to boardrooms, it’s your new go-to wrist candy!
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Brown & Rosegold |
| Strap Material | PU Leather strap |
| Clasp Style | Tang Buckle Clasp |
| Dial Diameter | 34 mm |
| Dial Color | Brown Sunray |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOG (with non-functional chronograph) |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























