✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Flora Gold Earrings
You just cant go wrong with this pair with a floral motif. An elegant take on statement jewellery, this piece is an absolute stunner with its lustrousåÊgold plating and floral silhouette.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | GOLD |
| Material | Metal AlloyåÊ |
| Closure | PUSH BACK |
| Measurements | Length: 4 cm Breadth: 4 cm |
| Package Content | PAIR OF 2 EARRINGS |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE.åÊAVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$0.81
Original: $2.69
-70%Flora Gold Earrings—
$2.69
$0.81More Images




Flora Gold Earrings
You just cant go wrong with this pair with a floral motif. An elegant take on statement jewellery, this piece is an absolute stunner with its lustrousåÊgold plating and floral silhouette.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | GOLD |
| Material | Metal AlloyåÊ |
| Closure | PUSH BACK |
| Measurements | Length: 4 cm Breadth: 4 cm |
| Package Content | PAIR OF 2 EARRINGS |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE.åÊAVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
You just cant go wrong with this pair with a floral motif. An elegant take on statement jewellery, this piece is an absolute stunner with its lustrousåÊgold plating and floral silhouette.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | GOLD |
| Material | Metal AlloyåÊ |
| Closure | PUSH BACK |
| Measurements | Length: 4 cm Breadth: 4 cm |
| Package Content | PAIR OF 2 EARRINGS |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE.åÊAVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























