✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Flavia Silver hairpin
Make a statement with the Flavia Silver hairpin, a blend of Greek floral charm and radiant stones. Style Tip: Opt for a sleek bun to highlight the hairpin’s exquisite details.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Silver |
| Material | PLATED METAL |
| Closure | Tuck |
| Measurements | Length: 7 cm, Width: 3 cm |
| Package Content | 1 HAIR PIN |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE. AVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$0.45
Original: $1.50
-70%Flavia Silver hairpin—
$1.50
$0.45More Images




Flavia Silver hairpin
Make a statement with the Flavia Silver hairpin, a blend of Greek floral charm and radiant stones. Style Tip: Opt for a sleek bun to highlight the hairpin’s exquisite details.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Silver |
| Material | PLATED METAL |
| Closure | Tuck |
| Measurements | Length: 7 cm, Width: 3 cm |
| Package Content | 1 HAIR PIN |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE. AVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Make a statement with the Flavia Silver hairpin, a blend of Greek floral charm and radiant stones. Style Tip: Opt for a sleek bun to highlight the hairpin’s exquisite details.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Silver |
| Material | PLATED METAL |
| Closure | Tuck |
| Measurements | Length: 7 cm, Width: 3 cm |
| Package Content | 1 HAIR PIN |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE. AVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























