✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

First Snow Jewelry Set
A much-loved combination of minimal jewelry our First Snow Jewellery set features minimal snowflake studs paired with a shiny rhinestone bracelet, a minimal necklace, and a ring. Style this up with your favorite outfit for a chic and classy look!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 |
Snow Flake Silver Stud Earrings |
| Product 2 |
Joker & Witch Thames Silver Bracelet |
| Product 3 |
RHINESTONES DROP SILVER NECKLACE |
| Product 4 |
Soraida Dainty Silver Ring |
| Color |
Silver |
| Material | Metal Alloy & Stainless steel |
| Necklace Closure | Lobster Clasp |
| Necklace Length | Drop Length - 22cm |
| Measurement | Bracelet - Diameter 6cm, Earrings- 2 cm |
| Closure | Bracelet- Open Cuff, Earrings- Push back With the stopper |
| Package Content |
1 Bracelet, 1 Earring, 1 Ring, 1 Necklace |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND̴Ì_AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 4N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$3.05
Original: $10.16
-70%First Snow Jewelry Set—
$10.16
$3.05More Images








First Snow Jewelry Set
A much-loved combination of minimal jewelry our First Snow Jewellery set features minimal snowflake studs paired with a shiny rhinestone bracelet, a minimal necklace, and a ring. Style this up with your favorite outfit for a chic and classy look!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 |
Snow Flake Silver Stud Earrings |
| Product 2 |
Joker & Witch Thames Silver Bracelet |
| Product 3 |
RHINESTONES DROP SILVER NECKLACE |
| Product 4 |
Soraida Dainty Silver Ring |
| Color |
Silver |
| Material | Metal Alloy & Stainless steel |
| Necklace Closure | Lobster Clasp |
| Necklace Length | Drop Length - 22cm |
| Measurement | Bracelet - Diameter 6cm, Earrings- 2 cm |
| Closure | Bracelet- Open Cuff, Earrings- Push back With the stopper |
| Package Content |
1 Bracelet, 1 Earring, 1 Ring, 1 Necklace |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND̴Ì_AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 4N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A much-loved combination of minimal jewelry our First Snow Jewellery set features minimal snowflake studs paired with a shiny rhinestone bracelet, a minimal necklace, and a ring. Style this up with your favorite outfit for a chic and classy look!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 |
Snow Flake Silver Stud Earrings |
| Product 2 |
Joker & Witch Thames Silver Bracelet |
| Product 3 |
RHINESTONES DROP SILVER NECKLACE |
| Product 4 |
Soraida Dainty Silver Ring |
| Color |
Silver |
| Material | Metal Alloy & Stainless steel |
| Necklace Closure | Lobster Clasp |
| Necklace Length | Drop Length - 22cm |
| Measurement | Bracelet - Diameter 6cm, Earrings- 2 cm |
| Closure | Bracelet- Open Cuff, Earrings- Push back With the stopper |
| Package Content |
1 Bracelet, 1 Earring, 1 Ring, 1 Necklace |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND̴Ì_AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 4N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























