✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Farrah Shimmery Pink Metallic Clutch
Add a pop of sparkle with the Farrah Shimmery Pink Metallic Clutch. This playful and trendy accessory features a shimmering pink finish, perfect for adding a touch of fun to your ensemble. Make every outfit a party with Farrah.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Shimmer |
| Type | Clutch |
| Dimensions | Length: 21 cm, Breadth: 3.5 cm, Height: 10 cm |
| Chain Drop Length | 60 cm |
| Material | Canvas |
| Shape | Rectangle |
| Colour | Pink |
| Frame | Gold Brass Metal Frame |
| Closure | Metal Lock Closure & Detachable Metal sling |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Avoid Rough Usage. Store in pouch when not in use. |
| Disclaimer | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in the product. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products. |
| Net Quantity: | 1N |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$13.41
Farrah Shimmery Pink Metallic Clutch—
$13.41
More Images






Farrah Shimmery Pink Metallic Clutch
Add a pop of sparkle with the Farrah Shimmery Pink Metallic Clutch. This playful and trendy accessory features a shimmering pink finish, perfect for adding a touch of fun to your ensemble. Make every outfit a party with Farrah.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Shimmer |
| Type | Clutch |
| Dimensions | Length: 21 cm, Breadth: 3.5 cm, Height: 10 cm |
| Chain Drop Length | 60 cm |
| Material | Canvas |
| Shape | Rectangle |
| Colour | Pink |
| Frame | Gold Brass Metal Frame |
| Closure | Metal Lock Closure & Detachable Metal sling |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Avoid Rough Usage. Store in pouch when not in use. |
| Disclaimer | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in the product. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products. |
| Net Quantity: | 1N |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a pop of sparkle with the Farrah Shimmery Pink Metallic Clutch. This playful and trendy accessory features a shimmering pink finish, perfect for adding a touch of fun to your ensemble. Make every outfit a party with Farrah.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Shimmer |
| Type | Clutch |
| Dimensions | Length: 21 cm, Breadth: 3.5 cm, Height: 10 cm |
| Chain Drop Length | 60 cm |
| Material | Canvas |
| Shape | Rectangle |
| Colour | Pink |
| Frame | Gold Brass Metal Frame |
| Closure | Metal Lock Closure & Detachable Metal sling |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Avoid Rough Usage. Store in pouch when not in use. |
| Disclaimer | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in the product. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products. |
| Net Quantity: | 1N |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























