✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Evolet Layered Necklace
Step into style with the art of layering, perfectly balanced with beads and metals. Wear it together and step out in singles, they’re the perfect adornments from your day to day to vacay looks.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | White & Gold |
| Material | Metal Alloy + Faux Pearls |
| Closure | Lobster Clasp |
| Measurements | Drop Length: Necklace 1: 26.5cm, Necklace 2: 25.5cm, Necklace 3: 30cm |
| Package Content | 1 Necklace |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$4.10
Evolet Layered Necklace—
$4.10
More Images




Evolet Layered Necklace
Step into style with the art of layering, perfectly balanced with beads and metals. Wear it together and step out in singles, they’re the perfect adornments from your day to day to vacay looks.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | White & Gold |
| Material | Metal Alloy + Faux Pearls |
| Closure | Lobster Clasp |
| Measurements | Drop Length: Necklace 1: 26.5cm, Necklace 2: 25.5cm, Necklace 3: 30cm |
| Package Content | 1 Necklace |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Step into style with the art of layering, perfectly balanced with beads and metals. Wear it together and step out in singles, they’re the perfect adornments from your day to day to vacay looks.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | White & Gold |
| Material | Metal Alloy + Faux Pearls |
| Closure | Lobster Clasp |
| Measurements | Drop Length: Necklace 1: 26.5cm, Necklace 2: 25.5cm, Necklace 3: 30cm |
| Package Content | 1 Necklace |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























