✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Eon White Cloudy Hairband
The perfect combination of chic and comfort in our cloudy hairbands. Versatile and perfect for any colour palette in your wardrobe from your quirky frocks to pearl filled denim jackets.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | White |
| Material | Fabric |
| Closure | Open Closure |
| Measurements | Length: 16cm, Breadth: 14.5cm |
| Package Content | 1 Hairband |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$0.71
Original: $2.37
-70%Eon White Cloudy Hairband—
$2.37
$0.71More Images




Eon White Cloudy Hairband
The perfect combination of chic and comfort in our cloudy hairbands. Versatile and perfect for any colour palette in your wardrobe from your quirky frocks to pearl filled denim jackets.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | White |
| Material | Fabric |
| Closure | Open Closure |
| Measurements | Length: 16cm, Breadth: 14.5cm |
| Package Content | 1 Hairband |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The perfect combination of chic and comfort in our cloudy hairbands. Versatile and perfect for any colour palette in your wardrobe from your quirky frocks to pearl filled denim jackets.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | White |
| Material | Fabric |
| Closure | Open Closure |
| Measurements | Length: 16cm, Breadth: 14.5cm |
| Package Content | 1 Hairband |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























