
Enchanting Dream Limited Edition Box
We at Joker and Witch always aim to be a delightful part of your life. We curated these exclusive boxes to reflect the best of whatever you’re looking for this season. These boxes include some of our best styles; It features 3 iconic watches and 3 stunning bracelets to complete them. A box that is perfect for owning & gifting. We hope you enjoy this box as much as we loved curating them. ( P.S: There are more surprises in the box! )
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Watch1-RoseGold, Watch2-RoseGold, Watch3-Black |
| Strap Material | Stainless Steel & Nato |
| Clasp Style | Standard Deployment Clasp & Magnetic Clasp |
| Dial Diameter | Watch1-40mm, Watch2-28m, Watch3-32mm |
| Dial Color | Watch1-Black, Watch2-White, Watch3-Black |
| Dial Shape |
Watch1-Round, Watch2-Square, Watch3-Round |
| Dial Material | Stainless Steel & Glass |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year on Watch Machine |
| Water Resistance | NO |
| Bracelet Measurement |
Bracelet 1: Diameter-6cm, Bracelet 2: Diameter-8cm, Bracelet3: Diameter-6cm |
| Bracelet Color |
Rose Gold |
| Package Content | Set of 3 Watches and 3 Bracelets |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 6N |
Original: $40.25
-70%$40.25
$12.07Enchanting Dream Limited Edition Box
We at Joker and Witch always aim to be a delightful part of your life. We curated these exclusive boxes to reflect the best of whatever you’re looking for this season. These boxes include some of our best styles; It features 3 iconic watches and 3 stunning bracelets to complete them. A box that is perfect for owning & gifting. We hope you enjoy this box as much as we loved curating them. ( P.S: There are more surprises in the box! )
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Watch1-RoseGold, Watch2-RoseGold, Watch3-Black |
| Strap Material | Stainless Steel & Nato |
| Clasp Style | Standard Deployment Clasp & Magnetic Clasp |
| Dial Diameter | Watch1-40mm, Watch2-28m, Watch3-32mm |
| Dial Color | Watch1-Black, Watch2-White, Watch3-Black |
| Dial Shape |
Watch1-Round, Watch2-Square, Watch3-Round |
| Dial Material | Stainless Steel & Glass |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year on Watch Machine |
| Water Resistance | NO |
| Bracelet Measurement |
Bracelet 1: Diameter-6cm, Bracelet 2: Diameter-8cm, Bracelet3: Diameter-6cm |
| Bracelet Color |
Rose Gold |
| Package Content | Set of 3 Watches and 3 Bracelets |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 6N |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
We at Joker and Witch always aim to be a delightful part of your life. We curated these exclusive boxes to reflect the best of whatever you’re looking for this season. These boxes include some of our best styles; It features 3 iconic watches and 3 stunning bracelets to complete them. A box that is perfect for owning & gifting. We hope you enjoy this box as much as we loved curating them. ( P.S: There are more surprises in the box! )
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Watch1-RoseGold, Watch2-RoseGold, Watch3-Black |
| Strap Material | Stainless Steel & Nato |
| Clasp Style | Standard Deployment Clasp & Magnetic Clasp |
| Dial Diameter | Watch1-40mm, Watch2-28m, Watch3-32mm |
| Dial Color | Watch1-Black, Watch2-White, Watch3-Black |
| Dial Shape |
Watch1-Round, Watch2-Square, Watch3-Round |
| Dial Material | Stainless Steel & Glass |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year on Watch Machine |
| Water Resistance | NO |
| Bracelet Measurement |
Bracelet 1: Diameter-6cm, Bracelet 2: Diameter-8cm, Bracelet3: Diameter-6cm |
| Bracelet Color |
Rose Gold |
| Package Content | Set of 3 Watches and 3 Bracelets |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 6N |























