✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Ella White Medium Dial Dual Tone Linked Chain Strap Women's Watch
Our Ella White Dial Rosegold & Silver Watch features a shiny silver-tone with a kiss of gold! With a dial size that's smaller than the usual. This watch will leave you to spellbound with its classy aesthetics. We've kept it classic on the design front with a mixed metal vibe: an always-in-style white dial, finished with gold markers and a color clash bracelet strap, that's perfect for everyday wear.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rose gold & Silver |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Clasp Style |
Jewelry Clasp |
| Dial Diameter | 36 mm |
| Dial Color | White |
| Dial Shape | Round: Non- functional Chronograph |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year On Watch Machine |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | Keep away from moisture and avoid rough usage |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$10.05
Ella White Medium Dial Dual Tone Linked Chain Strap Women's Watch—
$10.05
More Images





Ella White Medium Dial Dual Tone Linked Chain Strap Women's Watch
Our Ella White Dial Rosegold & Silver Watch features a shiny silver-tone with a kiss of gold! With a dial size that's smaller than the usual. This watch will leave you to spellbound with its classy aesthetics. We've kept it classic on the design front with a mixed metal vibe: an always-in-style white dial, finished with gold markers and a color clash bracelet strap, that's perfect for everyday wear.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rose gold & Silver |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Clasp Style |
Jewelry Clasp |
| Dial Diameter | 36 mm |
| Dial Color | White |
| Dial Shape | Round: Non- functional Chronograph |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year On Watch Machine |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | Keep away from moisture and avoid rough usage |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Our Ella White Dial Rosegold & Silver Watch features a shiny silver-tone with a kiss of gold! With a dial size that's smaller than the usual. This watch will leave you to spellbound with its classy aesthetics. We've kept it classic on the design front with a mixed metal vibe: an always-in-style white dial, finished with gold markers and a color clash bracelet strap, that's perfect for everyday wear.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rose gold & Silver |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Clasp Style |
Jewelry Clasp |
| Dial Diameter | 36 mm |
| Dial Color | White |
| Dial Shape | Round: Non- functional Chronograph |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year On Watch Machine |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | Keep away from moisture and avoid rough usage |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























