✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Elegant Bow Pearl Hoop
One of our absolute favourites from our A/W 16 range, this one is a stunner! These delicate earrings with crystal stones and pearls are your perfect 9-5 accessory. Wear them to work or for a party or even with your ethnic wear, these pretty ones will definitely not disappoint!
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | GOLD |
| Material | PLATED METAL , FAUX PEARL & RHINESTONES |
| Closure | FISH HOOKS |
| Measurements | WIDTH 1 cm , DROP LENGTH 2.5 cm |
| Package Content | SET OF 2 EARRINGS |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE.åÊAVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$0.81
Original: $2.69
-70%Elegant Bow Pearl Hoop—
$2.69
$0.81More Images





Elegant Bow Pearl Hoop
One of our absolute favourites from our A/W 16 range, this one is a stunner! These delicate earrings with crystal stones and pearls are your perfect 9-5 accessory. Wear them to work or for a party or even with your ethnic wear, these pretty ones will definitely not disappoint!
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | GOLD |
| Material | PLATED METAL , FAUX PEARL & RHINESTONES |
| Closure | FISH HOOKS |
| Measurements | WIDTH 1 cm , DROP LENGTH 2.5 cm |
| Package Content | SET OF 2 EARRINGS |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE.åÊAVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
One of our absolute favourites from our A/W 16 range, this one is a stunner! These delicate earrings with crystal stones and pearls are your perfect 9-5 accessory. Wear them to work or for a party or even with your ethnic wear, these pretty ones will definitely not disappoint!
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | GOLD |
| Material | PLATED METAL , FAUX PEARL & RHINESTONES |
| Closure | FISH HOOKS |
| Measurements | WIDTH 1 cm , DROP LENGTH 2.5 cm |
| Package Content | SET OF 2 EARRINGS |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE.åÊAVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























