✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Dryads Silver Earrings
We added a little glam to the classics, gleaming with a polished pearl-drop held by a blazing ring in rhinestones, we assure you this pair is bound to be your next piece of must have accessory.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Silver |
| Material | Metal Alloy & Pearl |
| Closure | Push Back with Stopper |
| Measurements | Length: 12cm, Breadth: 0.4cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$1.50
Dryads Silver Earrings—
$1.50
More Images




Dryads Silver Earrings
We added a little glam to the classics, gleaming with a polished pearl-drop held by a blazing ring in rhinestones, we assure you this pair is bound to be your next piece of must have accessory.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Silver |
| Material | Metal Alloy & Pearl |
| Closure | Push Back with Stopper |
| Measurements | Length: 12cm, Breadth: 0.4cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
We added a little glam to the classics, gleaming with a polished pearl-drop held by a blazing ring in rhinestones, we assure you this pair is bound to be your next piece of must have accessory.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Silver |
| Material | Metal Alloy & Pearl |
| Closure | Push Back with Stopper |
| Measurements | Length: 12cm, Breadth: 0.4cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























