
Demi Black Medium Dial Silver Mesh Strap Women's Watch
Redefine elegance with the Aether Luxe! This black dial paired with a sleek silver metallic strap is your shortcut to effortlessly chic. Perfect for everything from coffee dates to boardroom takeovers, because your wrist deserves a little luxury.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Mesh Band |
| Clasp Style | Deployment Clasp |
| Dial Diameter | 32mm |
| Dial Color | Black |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Original: $12.22
-70%$12.22
$3.67More Images







Demi Black Medium Dial Silver Mesh Strap Women's Watch
Redefine elegance with the Aether Luxe! This black dial paired with a sleek silver metallic strap is your shortcut to effortlessly chic. Perfect for everything from coffee dates to boardroom takeovers, because your wrist deserves a little luxury.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Mesh Band |
| Clasp Style | Deployment Clasp |
| Dial Diameter | 32mm |
| Dial Color | Black |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Redefine elegance with the Aether Luxe! This black dial paired with a sleek silver metallic strap is your shortcut to effortlessly chic. Perfect for everything from coffee dates to boardroom takeovers, because your wrist deserves a little luxury.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Mesh Band |
| Clasp Style | Deployment Clasp |
| Dial Diameter | 32mm |
| Dial Color | Black |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























