
Deco Silver Jewelry Set
This set features the right amount of accessories to amp up your outfits. It features our star necklace paired with statement earrings, a bracelet, and a shiny ring embellished with rhinestones.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 |
Star Dance Silver Necklace |
| Product 2 |
Infinity Open Cuff Silver Bracelet |
| Product 3 |
Snow Flake Silver Stud Earrings |
| Product 4 |
Joker & Witch Lisa silver ring |
| Material | Metal Alloy |
| Color | Silver |
| Measurement | Earrings-Diameter- 2cm , Rings- 1.2cm, Drop Length: 25cm |
| Closure | Earrings- Post back with stopper, Necklace- Lobster Clasp, Bracelet-Open Cuff |
| Package Content |
1 Necklace + 1 Bracelet + 1 Ring + A pair of earrings |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Aviod Rough Usage |
| Net Quantity | 4N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Original: $9.40
-70%$9.40
$2.82More Images








Deco Silver Jewelry Set
This set features the right amount of accessories to amp up your outfits. It features our star necklace paired with statement earrings, a bracelet, and a shiny ring embellished with rhinestones.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 |
Star Dance Silver Necklace |
| Product 2 |
Infinity Open Cuff Silver Bracelet |
| Product 3 |
Snow Flake Silver Stud Earrings |
| Product 4 |
Joker & Witch Lisa silver ring |
| Material | Metal Alloy |
| Color | Silver |
| Measurement | Earrings-Diameter- 2cm , Rings- 1.2cm, Drop Length: 25cm |
| Closure | Earrings- Post back with stopper, Necklace- Lobster Clasp, Bracelet-Open Cuff |
| Package Content |
1 Necklace + 1 Bracelet + 1 Ring + A pair of earrings |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Aviod Rough Usage |
| Net Quantity | 4N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This set features the right amount of accessories to amp up your outfits. It features our star necklace paired with statement earrings, a bracelet, and a shiny ring embellished with rhinestones.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 |
Star Dance Silver Necklace |
| Product 2 |
Infinity Open Cuff Silver Bracelet |
| Product 3 |
Snow Flake Silver Stud Earrings |
| Product 4 |
Joker & Witch Lisa silver ring |
| Material | Metal Alloy |
| Color | Silver |
| Measurement | Earrings-Diameter- 2cm , Rings- 1.2cm, Drop Length: 25cm |
| Closure | Earrings- Post back with stopper, Necklace- Lobster Clasp, Bracelet-Open Cuff |
| Package Content |
1 Necklace + 1 Bracelet + 1 Ring + A pair of earrings |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Aviod Rough Usage |
| Net Quantity | 4N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























