✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Daytona Grey Large Dial Rose Gold Linked Chain Strap Men's Watch
Sleek minimalism and class are at the core of our Daytona Black Dial Rosegold Metallic Strap Watch. Rosegold and black combine this classic watch, with 3 chronographs on the dial giving additional finesse to the model.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rose Gold |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Clasp Style | Foldover |
| Dial Diameter | 42mm |
| Dial Color | Grey |
| Dial Shape | Round: Non- Functional Chronograph |
| Dial Material | Stainless Steel & Glass |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year On Watch Machine |
| Water Resistance | Non-resistant |
| Care Instructions | Keep away from moisture and avoid rough usage |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$11.89
Daytona Grey Large Dial Rose Gold Linked Chain Strap Men's Watch—
$11.89
More Images







Daytona Grey Large Dial Rose Gold Linked Chain Strap Men's Watch
Sleek minimalism and class are at the core of our Daytona Black Dial Rosegold Metallic Strap Watch. Rosegold and black combine this classic watch, with 3 chronographs on the dial giving additional finesse to the model.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rose Gold |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Clasp Style | Foldover |
| Dial Diameter | 42mm |
| Dial Color | Grey |
| Dial Shape | Round: Non- Functional Chronograph |
| Dial Material | Stainless Steel & Glass |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year On Watch Machine |
| Water Resistance | Non-resistant |
| Care Instructions | Keep away from moisture and avoid rough usage |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Sleek minimalism and class are at the core of our Daytona Black Dial Rosegold Metallic Strap Watch. Rosegold and black combine this classic watch, with 3 chronographs on the dial giving additional finesse to the model.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rose Gold |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Clasp Style | Foldover |
| Dial Diameter | 42mm |
| Dial Color | Grey |
| Dial Shape | Round: Non- Functional Chronograph |
| Dial Material | Stainless Steel & Glass |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year On Watch Machine |
| Water Resistance | Non-resistant |
| Care Instructions | Keep away from moisture and avoid rough usage |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























