
Darleen White Medium Rhinestone Dial Rose Gold Linked Chain Strap Women's Watch
Château Classic is your ticket to timeless glamour. With its soothing white dial, shimmering rhinestone accents, and a polished rosegold metallic strap, this watch is perfect for ruling the room—or your Insta feed!
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rose Gold |
| Strap Material | Alloy |
| Clasp Style | Deployment Clasp |
| Dial Diameter | 36 mm |
| Dial Color | White |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOG (with non-functional chronograph) |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Original: $13.19
-70%$13.19
$3.96More Images







Darleen White Medium Rhinestone Dial Rose Gold Linked Chain Strap Women's Watch
Château Classic is your ticket to timeless glamour. With its soothing white dial, shimmering rhinestone accents, and a polished rosegold metallic strap, this watch is perfect for ruling the room—or your Insta feed!
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rose Gold |
| Strap Material | Alloy |
| Clasp Style | Deployment Clasp |
| Dial Diameter | 36 mm |
| Dial Color | White |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOG (with non-functional chronograph) |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Château Classic is your ticket to timeless glamour. With its soothing white dial, shimmering rhinestone accents, and a polished rosegold metallic strap, this watch is perfect for ruling the room—or your Insta feed!
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rose Gold |
| Strap Material | Alloy |
| Clasp Style | Deployment Clasp |
| Dial Diameter | 36 mm |
| Dial Color | White |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOG (with non-functional chronograph) |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























