✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Crumbled Roses Metallic Black Party Earrings
Swish and swing the night away with these Crumbled Roses Metallic Black Party earrings. The black tone feels and oh-so fresh intricate floral texture lend a dramatic movement perfect for every party on your invite list. Just pair this your favorite LBD and go bold with the lips and you're good to go!
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | BLACK |
| Material | METAL ALLOY |
| Closure | POST BACK WITH METAL STOPPER, PRESS ON RING FOR SUPPORT |
| Measurements | LENGTH 7.5 cm, WIDTH 3.5 cm |
| Package Content | PAIR OF 2 EARRINGS |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE.åÊAVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$0.64
Original: $2.15
-70%Crumbled Roses Metallic Black Party Earrings—
$2.15
$0.64More Images





Crumbled Roses Metallic Black Party Earrings
Swish and swing the night away with these Crumbled Roses Metallic Black Party earrings. The black tone feels and oh-so fresh intricate floral texture lend a dramatic movement perfect for every party on your invite list. Just pair this your favorite LBD and go bold with the lips and you're good to go!
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | BLACK |
| Material | METAL ALLOY |
| Closure | POST BACK WITH METAL STOPPER, PRESS ON RING FOR SUPPORT |
| Measurements | LENGTH 7.5 cm, WIDTH 3.5 cm |
| Package Content | PAIR OF 2 EARRINGS |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE.åÊAVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Swish and swing the night away with these Crumbled Roses Metallic Black Party earrings. The black tone feels and oh-so fresh intricate floral texture lend a dramatic movement perfect for every party on your invite list. Just pair this your favorite LBD and go bold with the lips and you're good to go!
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | BLACK |
| Material | METAL ALLOY |
| Closure | POST BACK WITH METAL STOPPER, PRESS ON RING FOR SUPPORT |
| Measurements | LENGTH 7.5 cm, WIDTH 3.5 cm |
| Package Content | PAIR OF 2 EARRINGS |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE.åÊAVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























