✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Cora Loop Rose Gold Medium Dial Multicolor Macrame Strap Women's Watch
Add a pop of cool to your wrist with the Cora Loop! This rosegold stunner features a breezy blue and green macramé strap that screams laid-back vibes with a touch of luxe. Whether it’s a casual brunch or a day out, this one’s your go-to wrist candy.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Yellow, Pink, Orange & Blue |
| Strap Material | Crochet Thread-Pull up |
| Clasp Style | Drawstring |
| Dial Diameter | 36mm |
| Dial Color | Silver Sunray |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$10.59
Cora Loop Rose Gold Medium Dial Multicolor Macrame Strap Women's Watch—
$10.59
More Images







Cora Loop Rose Gold Medium Dial Multicolor Macrame Strap Women's Watch
Add a pop of cool to your wrist with the Cora Loop! This rosegold stunner features a breezy blue and green macramé strap that screams laid-back vibes with a touch of luxe. Whether it’s a casual brunch or a day out, this one’s your go-to wrist candy.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Yellow, Pink, Orange & Blue |
| Strap Material | Crochet Thread-Pull up |
| Clasp Style | Drawstring |
| Dial Diameter | 36mm |
| Dial Color | Silver Sunray |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a pop of cool to your wrist with the Cora Loop! This rosegold stunner features a breezy blue and green macramé strap that screams laid-back vibes with a touch of luxe. Whether it’s a casual brunch or a day out, this one’s your go-to wrist candy.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Yellow, Pink, Orange & Blue |
| Strap Material | Crochet Thread-Pull up |
| Clasp Style | Drawstring |
| Dial Diameter | 36mm |
| Dial Color | Silver Sunray |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























