✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Claudia Silver Hoop Earrings
A scaled-down take on the hoop earring trend, these hoops are on every fashion it list this season. This decidedly sleek pair features three joined hoops and a wear-everywhere palette that packs a delicate dose of drama no matter your attire.
| SPECIFICATIONS | |
| Color | Silver |
| Material | Metal Alloy |
| Closure | Post Back With Stopper |
| Measurements | Length: 2.5 cm, Width: 0.75 cm, Diameter: 3 cm |
| Package Content | A pair of Earring |
| Care Instructions |
Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$0.71
Original: $2.37
-70%Claudia Silver Hoop Earrings—
$2.37
$0.71More Images



Claudia Silver Hoop Earrings
A scaled-down take on the hoop earring trend, these hoops are on every fashion it list this season. This decidedly sleek pair features three joined hoops and a wear-everywhere palette that packs a delicate dose of drama no matter your attire.
| SPECIFICATIONS | |
| Color | Silver |
| Material | Metal Alloy |
| Closure | Post Back With Stopper |
| Measurements | Length: 2.5 cm, Width: 0.75 cm, Diameter: 3 cm |
| Package Content | A pair of Earring |
| Care Instructions |
Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A scaled-down take on the hoop earring trend, these hoops are on every fashion it list this season. This decidedly sleek pair features three joined hoops and a wear-everywhere palette that packs a delicate dose of drama no matter your attire.
| SPECIFICATIONS | |
| Color | Silver |
| Material | Metal Alloy |
| Closure | Post Back With Stopper |
| Measurements | Length: 2.5 cm, Width: 0.75 cm, Diameter: 3 cm |
| Package Content | A pair of Earring |
| Care Instructions |
Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























