✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Cinque Beige Mini Square Dial Rose Gold Mesh Strap Women's Watch
Modern and class defines the Cinque Rosegold Mesh Strap Watch. The minimal face adds charm to this style along with the beautiful rosegold finish. A perfect accessory for your formal wear.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rose Gold |
| Strap Material | Steel Mesh |
| Clasp Style | Clasp |
| Dial Diameter | 26mm |
| Dial Color | Beige |
| Dial Shape | Square |
| Dial Material | Stainless Steel & Glass |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year On Watch Machine |
| Water Resistance | Non-resistant |
| Care Instructions | Keep away from moisture and avoid rough usage |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$11.89
Cinque Beige Mini Square Dial Rose Gold Mesh Strap Women's Watch—
$11.89
More Images







Cinque Beige Mini Square Dial Rose Gold Mesh Strap Women's Watch
Modern and class defines the Cinque Rosegold Mesh Strap Watch. The minimal face adds charm to this style along with the beautiful rosegold finish. A perfect accessory for your formal wear.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rose Gold |
| Strap Material | Steel Mesh |
| Clasp Style | Clasp |
| Dial Diameter | 26mm |
| Dial Color | Beige |
| Dial Shape | Square |
| Dial Material | Stainless Steel & Glass |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year On Watch Machine |
| Water Resistance | Non-resistant |
| Care Instructions | Keep away from moisture and avoid rough usage |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Modern and class defines the Cinque Rosegold Mesh Strap Watch. The minimal face adds charm to this style along with the beautiful rosegold finish. A perfect accessory for your formal wear.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rose Gold |
| Strap Material | Steel Mesh |
| Clasp Style | Clasp |
| Dial Diameter | 26mm |
| Dial Color | Beige |
| Dial Shape | Square |
| Dial Material | Stainless Steel & Glass |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year On Watch Machine |
| Water Resistance | Non-resistant |
| Care Instructions | Keep away from moisture and avoid rough usage |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |



