✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Cheering Charm Jewellery Set
We love how minimal and cute this set is! A trio that features our Blossom Earrings, multi-layered necklace, and Minimal Gold Band. Style this up with your ethnics or even your casual wear for a fun and quirky look!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 |
Blossom Earrings |
| Product 2 |
ROMAN MULTI PENDANT LAYERED NECKLACE |
| Product 3 |
Minimal Gold Band |
| Color |
Gold & White |
| Material | Metal Alloy + Stainless steel |
| Necklace Closure | Lobster Clasp |
| Necklace Length | Drop Length - 24 cm |
| Measurement | Earrings-í«í_í«í_Diameter 4.2 Cm, Bracelet- 6cm |
| Closure | Earrings- Push back with stopper, Bracelet- Open Cuff |
| Package Content |
1 Earring, 1 Necklace, 1 Bracelet |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions |
Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$10.05
Cheering Charm Jewellery Set—
$10.05
More Images






Cheering Charm Jewellery Set
We love how minimal and cute this set is! A trio that features our Blossom Earrings, multi-layered necklace, and Minimal Gold Band. Style this up with your ethnics or even your casual wear for a fun and quirky look!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 |
Blossom Earrings |
| Product 2 |
ROMAN MULTI PENDANT LAYERED NECKLACE |
| Product 3 |
Minimal Gold Band |
| Color |
Gold & White |
| Material | Metal Alloy + Stainless steel |
| Necklace Closure | Lobster Clasp |
| Necklace Length | Drop Length - 24 cm |
| Measurement | Earrings-í«í_í«í_Diameter 4.2 Cm, Bracelet- 6cm |
| Closure | Earrings- Push back with stopper, Bracelet- Open Cuff |
| Package Content |
1 Earring, 1 Necklace, 1 Bracelet |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions |
Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
We love how minimal and cute this set is! A trio that features our Blossom Earrings, multi-layered necklace, and Minimal Gold Band. Style this up with your ethnics or even your casual wear for a fun and quirky look!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 |
Blossom Earrings |
| Product 2 |
ROMAN MULTI PENDANT LAYERED NECKLACE |
| Product 3 |
Minimal Gold Band |
| Color |
Gold & White |
| Material | Metal Alloy + Stainless steel |
| Necklace Closure | Lobster Clasp |
| Necklace Length | Drop Length - 24 cm |
| Measurement | Earrings-í«í_í«í_Diameter 4.2 Cm, Bracelet- 6cm |
| Closure | Earrings- Push back with stopper, Bracelet- Open Cuff |
| Package Content |
1 Earring, 1 Necklace, 1 Bracelet |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions |
Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























