
Calla Lily Jewellery Set
Alluring touch to your look with our Veela Jewellery Set. A set of 4 that will leave you feeling pretty all day long! It features our Bon Bon necklace paired with our gold floral earrings, a dainty pearl ring, and a bracelet set to complete the look Style this up for a simple and elegant look!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Bon Bon Necklace |
| Product 2 | Joker & Witch flora gold earrings |
| Product 3 | Pearlesque Gold Ring |
| Product 4 | Apollo set of 4 gold bracelets |
| Color | Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Closure | Lobster Clasp |
| Necklace Length | Drop Length -ξ 24.5cm |
| Measurement | Earrings-ξLength 5.5Cm & width 5.5Cm, Bracelet 1- 6cm, Bracelet 2- 6cm |
| Closure | Earrings- Push back with stopper, Bracelet- Lobster Clasp + Open Cuff |
| Package Content | 1 NECKLACE, 1 Earring, 4 Bracelet, 1ξRing |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions |
Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net Quantity | 4N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
More Images














Calla Lily Jewellery Set
Alluring touch to your look with our Veela Jewellery Set. A set of 4 that will leave you feeling pretty all day long! It features our Bon Bon necklace paired with our gold floral earrings, a dainty pearl ring, and a bracelet set to complete the look Style this up for a simple and elegant look!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Bon Bon Necklace |
| Product 2 | Joker & Witch flora gold earrings |
| Product 3 | Pearlesque Gold Ring |
| Product 4 | Apollo set of 4 gold bracelets |
| Color | Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Closure | Lobster Clasp |
| Necklace Length | Drop Length -ξ 24.5cm |
| Measurement | Earrings-ξLength 5.5Cm & width 5.5Cm, Bracelet 1- 6cm, Bracelet 2- 6cm |
| Closure | Earrings- Push back with stopper, Bracelet- Lobster Clasp + Open Cuff |
| Package Content | 1 NECKLACE, 1 Earring, 4 Bracelet, 1ξRing |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions |
Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net Quantity | 4N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Alluring touch to your look with our Veela Jewellery Set. A set of 4 that will leave you feeling pretty all day long! It features our Bon Bon necklace paired with our gold floral earrings, a dainty pearl ring, and a bracelet set to complete the look Style this up for a simple and elegant look!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Bon Bon Necklace |
| Product 2 | Joker & Witch flora gold earrings |
| Product 3 | Pearlesque Gold Ring |
| Product 4 | Apollo set of 4 gold bracelets |
| Color | Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Closure | Lobster Clasp |
| Necklace Length | Drop Length -ξ 24.5cm |
| Measurement | Earrings-ξLength 5.5Cm & width 5.5Cm, Bracelet 1- 6cm, Bracelet 2- 6cm |
| Closure | Earrings- Push back with stopper, Bracelet- Lobster Clasp + Open Cuff |
| Package Content | 1 NECKLACE, 1 Earring, 4 Bracelet, 1ξRing |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions |
Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net Quantity | 4N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























