✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Butterfly Pearl Drop Earrings
For those whose love a touch of whimsical iconography, this graceful butterfly with a pearl drop earring is a must have piece for a quirky yet impactful look.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Gold & Green |
| Material | Metal Alloy, Faux Pearl & Rhinestone |
| Closure | Post Back with Metal Stopper |
| Measurements | Length: 3cm, Breadth: 1.7cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$1.50
Butterfly Pearl Drop Earrings—
$1.50
More Images




Butterfly Pearl Drop Earrings
For those whose love a touch of whimsical iconography, this graceful butterfly with a pearl drop earring is a must have piece for a quirky yet impactful look.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Gold & Green |
| Material | Metal Alloy, Faux Pearl & Rhinestone |
| Closure | Post Back with Metal Stopper |
| Measurements | Length: 3cm, Breadth: 1.7cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
For those whose love a touch of whimsical iconography, this graceful butterfly with a pearl drop earring is a must have piece for a quirky yet impactful look.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Gold & Green |
| Material | Metal Alloy, Faux Pearl & Rhinestone |
| Closure | Post Back with Metal Stopper |
| Measurements | Length: 3cm, Breadth: 1.7cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























