
Buckey Silver Ring
Deck up your finger with our buckey silver ring. With a play of studded rhinestones on a rosegold backdrop this ring is never going to be a disappointment what so ever.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | SILVER |
| Material | METAL ALLOY |
| Plating | 18K Silver Plating |
| Closure | ADJUSTABLE |
| Measurements | FREE SIZE |
| Package Content | 1 RING |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE. AVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
More Images




Buckey Silver Ring
Deck up your finger with our buckey silver ring. With a play of studded rhinestones on a rosegold backdrop this ring is never going to be a disappointment what so ever.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | SILVER |
| Material | METAL ALLOY |
| Plating | 18K Silver Plating |
| Closure | ADJUSTABLE |
| Measurements | FREE SIZE |
| Package Content | 1 RING |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE. AVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Deck up your finger with our buckey silver ring. With a play of studded rhinestones on a rosegold backdrop this ring is never going to be a disappointment what so ever.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | SILVER |
| Material | METAL ALLOY |
| Plating | 18K Silver Plating |
| Closure | ADJUSTABLE |
| Measurements | FREE SIZE |
| Package Content | 1 RING |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE. AVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























