✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Bruke Honey Gold Suede Clutch
Radiate warmth with the Bruke Honey Gold Suede Clutch. The rich honey gold suede adds a touch of luxe to your look, making it an ideal accessory for both day and night. Pair it with your favorite outfits for a chic and stylish finish.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Plain Suede Fabric |
| Type | Clutch |
| Dimensions | Length: 19 cm, Breadth: 5 cm, Height: 14 cm |
| Chain Drop Length | 60 cm |
| Material | Suede |
| Shape | Trapezium/ Square |
| Colour | Honey Gold |
| Frame | Gold Brass Metal Frame |
| Closure | Metal Lock Closure & Detachable Metal sling |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Avoid Rough Usage. Store in pouch when not in use. |
| Disclaimer | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in the product. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products. |
| Net Quantity: | 1N |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$12.33
Bruke Honey Gold Suede Clutch—
$12.33
More Images






Bruke Honey Gold Suede Clutch
Radiate warmth with the Bruke Honey Gold Suede Clutch. The rich honey gold suede adds a touch of luxe to your look, making it an ideal accessory for both day and night. Pair it with your favorite outfits for a chic and stylish finish.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Plain Suede Fabric |
| Type | Clutch |
| Dimensions | Length: 19 cm, Breadth: 5 cm, Height: 14 cm |
| Chain Drop Length | 60 cm |
| Material | Suede |
| Shape | Trapezium/ Square |
| Colour | Honey Gold |
| Frame | Gold Brass Metal Frame |
| Closure | Metal Lock Closure & Detachable Metal sling |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Avoid Rough Usage. Store in pouch when not in use. |
| Disclaimer | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in the product. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products. |
| Net Quantity: | 1N |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Radiate warmth with the Bruke Honey Gold Suede Clutch. The rich honey gold suede adds a touch of luxe to your look, making it an ideal accessory for both day and night. Pair it with your favorite outfits for a chic and stylish finish.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Plain Suede Fabric |
| Type | Clutch |
| Dimensions | Length: 19 cm, Breadth: 5 cm, Height: 14 cm |
| Chain Drop Length | 60 cm |
| Material | Suede |
| Shape | Trapezium/ Square |
| Colour | Honey Gold |
| Frame | Gold Brass Metal Frame |
| Closure | Metal Lock Closure & Detachable Metal sling |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Avoid Rough Usage. Store in pouch when not in use. |
| Disclaimer | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in the product. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products. |
| Net Quantity: | 1N |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























