✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Boho Breeze Rose Gold Medium Dial Earthy Tone Macrame Strap Women's Watch
Time to vibe, not just check the time! The Boho Breeze watch is your perfect mix of chill and chic, with a rose gold dial that’s pure glow-up goals and an earthy tone macramé strap for those effortless boho vibes. Style it up with your favorite sundress or denim jacket and let the compliments roll in.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Yellow & Teal |
| Strap Material | Crochet Thread-Pull up |
| Clasp Style | Drawstring |
| Dial Diameter | 36mm |
| Dial Color | Silver Sunray |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$8.65
Boho Breeze Rose Gold Medium Dial Earthy Tone Macrame Strap Women's Watch—
$8.65
More Images







Boho Breeze Rose Gold Medium Dial Earthy Tone Macrame Strap Women's Watch
Time to vibe, not just check the time! The Boho Breeze watch is your perfect mix of chill and chic, with a rose gold dial that’s pure glow-up goals and an earthy tone macramé strap for those effortless boho vibes. Style it up with your favorite sundress or denim jacket and let the compliments roll in.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Yellow & Teal |
| Strap Material | Crochet Thread-Pull up |
| Clasp Style | Drawstring |
| Dial Diameter | 36mm |
| Dial Color | Silver Sunray |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Time to vibe, not just check the time! The Boho Breeze watch is your perfect mix of chill and chic, with a rose gold dial that’s pure glow-up goals and an earthy tone macramé strap for those effortless boho vibes. Style it up with your favorite sundress or denim jacket and let the compliments roll in.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Yellow & Teal |
| Strap Material | Crochet Thread-Pull up |
| Clasp Style | Drawstring |
| Dial Diameter | 36mm |
| Dial Color | Silver Sunray |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























