
Bergin Pearl Jewelry Set
Can't go wrong with pearls! This set features our pearl bar choker necklace paired with pearl hoops, bracelet cuff, and a dainty ring to complete the look.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 |
Pearl Bar Gold Choker |
| Product 2 |
Ocean Of Pearls Gold Bracelet |
| Product 3 |
Chic Pearls Hoop Earrings |
| Product 4 |
Pearlesque Gold Ring |
| Material | Metal Alloy + Rhinestone |
| Color |
Gold |
| Measurement | Earrings- L: 6cm B: 3cm , Rings- 1.2cm, Drop Length: 30cm |
| Closure | Earrings- Post back with stopper, Necklace- Lobster Clasp, Bracelet-Open Cuff |
| Package Content |
1 Necklace + 1 Bracelet + 1 Ring + A pair of earrings |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Aviod Rough Usage |
| Net Quantity | 4N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Original: $8.75
-70%$8.75
$2.62More Images







Bergin Pearl Jewelry Set
Can't go wrong with pearls! This set features our pearl bar choker necklace paired with pearl hoops, bracelet cuff, and a dainty ring to complete the look.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 |
Pearl Bar Gold Choker |
| Product 2 |
Ocean Of Pearls Gold Bracelet |
| Product 3 |
Chic Pearls Hoop Earrings |
| Product 4 |
Pearlesque Gold Ring |
| Material | Metal Alloy + Rhinestone |
| Color |
Gold |
| Measurement | Earrings- L: 6cm B: 3cm , Rings- 1.2cm, Drop Length: 30cm |
| Closure | Earrings- Post back with stopper, Necklace- Lobster Clasp, Bracelet-Open Cuff |
| Package Content |
1 Necklace + 1 Bracelet + 1 Ring + A pair of earrings |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Aviod Rough Usage |
| Net Quantity | 4N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Can't go wrong with pearls! This set features our pearl bar choker necklace paired with pearl hoops, bracelet cuff, and a dainty ring to complete the look.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 |
Pearl Bar Gold Choker |
| Product 2 |
Ocean Of Pearls Gold Bracelet |
| Product 3 |
Chic Pearls Hoop Earrings |
| Product 4 |
Pearlesque Gold Ring |
| Material | Metal Alloy + Rhinestone |
| Color |
Gold |
| Measurement | Earrings- L: 6cm B: 3cm , Rings- 1.2cm, Drop Length: 30cm |
| Closure | Earrings- Post back with stopper, Necklace- Lobster Clasp, Bracelet-Open Cuff |
| Package Content |
1 Necklace + 1 Bracelet + 1 Ring + A pair of earrings |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Aviod Rough Usage |
| Net Quantity | 4N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























