
Be Fierce Jewelry Set
This set will only inspire you to step out in confidence! Our Be Fierce Jewelry Set features a layered necklace paired with bold roar earrings and stackable bracelet set. A right pick at every party!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Nodo Chain Link Gold Layered Necklace |
| Product 2 | Roar Gold Chunky Earrings |
| Product 3 | Gold Crush Set of 5 Bracelets |
| Color |
Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Length | Drop Length-25cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Length-5cm, Breadth-3cm |
| Closure | Earring- Push back with stopper, Bracelets- Open cuff & Lobster clasp |
| Package Content |
1NECKLACE + 1EARRING + SET OF 5 BRACELETS |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
More Images





Be Fierce Jewelry Set
This set will only inspire you to step out in confidence! Our Be Fierce Jewelry Set features a layered necklace paired with bold roar earrings and stackable bracelet set. A right pick at every party!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Nodo Chain Link Gold Layered Necklace |
| Product 2 | Roar Gold Chunky Earrings |
| Product 3 | Gold Crush Set of 5 Bracelets |
| Color |
Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Length | Drop Length-25cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Length-5cm, Breadth-3cm |
| Closure | Earring- Push back with stopper, Bracelets- Open cuff & Lobster clasp |
| Package Content |
1NECKLACE + 1EARRING + SET OF 5 BRACELETS |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This set will only inspire you to step out in confidence! Our Be Fierce Jewelry Set features a layered necklace paired with bold roar earrings and stackable bracelet set. A right pick at every party!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Nodo Chain Link Gold Layered Necklace |
| Product 2 | Roar Gold Chunky Earrings |
| Product 3 | Gold Crush Set of 5 Bracelets |
| Color |
Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Length | Drop Length-25cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Length-5cm, Breadth-3cm |
| Closure | Earring- Push back with stopper, Bracelets- Open cuff & Lobster clasp |
| Package Content |
1NECKLACE + 1EARRING + SET OF 5 BRACELETS |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























