✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Artemisia Rhinestone Hairpin
Make a statement with the Artemisia hairpin, a blend of Greek charm and radiant stones. Style Tip: Use it to secure a side-swept hairstyle for a balanced, graceful look.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Silver |
| Material | PLATED METAL |
| Closure | Pin |
| Measurements | Length: 11 cm, Width: 10cm |
| Package Content | 1 HAIR PIN |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE. AVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$1.50
Artemisia Rhinestone Hairpin—
$1.50
More Images




Artemisia Rhinestone Hairpin
Make a statement with the Artemisia hairpin, a blend of Greek charm and radiant stones. Style Tip: Use it to secure a side-swept hairstyle for a balanced, graceful look.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Silver |
| Material | PLATED METAL |
| Closure | Pin |
| Measurements | Length: 11 cm, Width: 10cm |
| Package Content | 1 HAIR PIN |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE. AVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Make a statement with the Artemisia hairpin, a blend of Greek charm and radiant stones. Style Tip: Use it to secure a side-swept hairstyle for a balanced, graceful look.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Silver |
| Material | PLATED METAL |
| Closure | Pin |
| Measurements | Length: 11 cm, Width: 10cm |
| Package Content | 1 HAIR PIN |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE. AVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























