
Ariana White Medium Dial Brown Croc Strap Women's Watch
Edgy with a blink of glamour! Our Ariana Rose gold and Black Croc Strap watch blends earthy brown with feminine rose gold highlights to create this eye-catchy timepiece. It features a 28mm case with a black dial and cheeky rose gold markers with quirky croc straps that leave you feeling lively and pretty all day long. Style this up with your casuals for a fun, dressy look!
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Brown |
| Strap Material | Faux Leather |
| Clasp Style | Standard Buckle Closure |
| Dial Diameter | 28mm |
| Dial Color | White |
| Dial Shape | Round |
| Dial Material | Stainless Steel & Glass |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year Warranty on Watch Machine |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Avoid Rough Usage |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Original: $9.40
-70%$9.40
$2.82More Images







Ariana White Medium Dial Brown Croc Strap Women's Watch
Edgy with a blink of glamour! Our Ariana Rose gold and Black Croc Strap watch blends earthy brown with feminine rose gold highlights to create this eye-catchy timepiece. It features a 28mm case with a black dial and cheeky rose gold markers with quirky croc straps that leave you feeling lively and pretty all day long. Style this up with your casuals for a fun, dressy look!
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Brown |
| Strap Material | Faux Leather |
| Clasp Style | Standard Buckle Closure |
| Dial Diameter | 28mm |
| Dial Color | White |
| Dial Shape | Round |
| Dial Material | Stainless Steel & Glass |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year Warranty on Watch Machine |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Avoid Rough Usage |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Edgy with a blink of glamour! Our Ariana Rose gold and Black Croc Strap watch blends earthy brown with feminine rose gold highlights to create this eye-catchy timepiece. It features a 28mm case with a black dial and cheeky rose gold markers with quirky croc straps that leave you feeling lively and pretty all day long. Style this up with your casuals for a fun, dressy look!
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Brown |
| Strap Material | Faux Leather |
| Clasp Style | Standard Buckle Closure |
| Dial Diameter | 28mm |
| Dial Color | White |
| Dial Shape | Round |
| Dial Material | Stainless Steel & Glass |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year Warranty on Watch Machine |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Avoid Rough Usage |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























